REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Inwestycje w polskie nieruchomości komercyjne pod presją międzynarodowej polityki monetarnejartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje w polskie nieruchomości komercyjne pod presją międzynarodowej polityki monetarnej
Od stycznia do końca czerwca inwestorzy wydali na polskie nieruchomości nieco ponad 800 mln euro, to cztery razy mniej niż przed rokiem. W drugim kwartale poziom inwestycji był mocno uzależniony od presji wywieranej przez rosnące w Europie stopy procentowe oraz wzrost rentowności obligacji skarbowych. Autorzy raportu wskazują, że w ostatnich sześciu miesiącach rynek zdominowały transakcje przemysłowo-logistyczne, a Polska pod względem startu nowych projektów deweloperskich w tym segmencie jest w gronie europejskich liderów.
[Oława] Osiedle Reńskieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Oława] Osiedle Reńskie
Oława
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wierzchowice] Magazyn gazu
inwestycja
Pokaż inwestycję
Koniec Zakrętu Śmierci
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Grodziec] Zamek Grodziec
[Wrocław] Oleśnicka 17inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Oleśnicka 17
Wrocław, Śródmieście
[Łódź] Nova Lipovainwestycja
Pokaż inwestycję
[Łódź] Nova Lipova
Łódź, Polesie, Lipowa 59
Osiedle Skotniki - Unrugainwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Skotniki - Unruga
Kraków, Podgórze, Unruga
Obwodnica Obornik Śląskichinwestycja
Pokaż inwestycję
Obwodnica Obornik Śląskich
Oborniki Śląskie
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotych
Grupa Enea podsumowała trzy kwartały 2025 roku. Poinformowała, że przeznaczyła już 4,4 mld zł na inwestycje – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Największe środki trafiły w odnawialne źródła energii, ale spółka rozbudowuje też infrastrukturę sieciową, rozwija nowe bloki gazowe oraz zazielenia energetykę węglową.
Wrocław staje się liderem branży IT w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław staje się liderem branży IT w Polsce
Wrocław, jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, staje się liderem branży IT. To właśnie Wrocław może pochwalić się najwyższą specjalizacją lokalną w zakresie usług IT w ramach sektora BPO, pośród największych miast w kraju, wyprzedzając Warszawę i Kraków. Pod względem liczby osób zatrudnionych w IT Wrocław z liczbą 20 500 pracowników i pracownic sektora, znajduje się na drugim miejscu w Polsce. Szybki sektora rozwój stymuluje lokalną gospodarkę i rynek pracy.
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Wrocław: Australijska firma powiększa swoje polskie biuroartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Australijska firma powiększa swoje polskie biuro
Finder.com to australijska firma z branży Financial Technology, która zdecydowała się na powiększeni...
[Polska] Jakie firmy są najemcami biurartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jakie firmy są najemcami biur
W Warszawie powierzchni biurowych poszukuje inna grupa firm, niż w pozostałych aglomeracjach w kraju...
[Lublin] Hotel, Hotele Podolska i Spółka, ul. Jana Pawła IIinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Hotel, Hotele Podolska i Spółka, ul. Jana Pawła II
Lublin, Czuby Północne
firma
Pokaż firmę
Agencja interaktywna Inmedium
Katowice, Klimczoka 9
Kraków: Amerykańska korporacja wynajmie cały biurowiec .big artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Amerykańska korporacja wynajmie cały biurowiec .big
Znana amerykańska korporacja finansowa, lider wśród dostawców usług finansowych, firma State Street...
RAPORT: 73% pracowników walczy ze stresem i wypaleniem, w dużej mierze w ciszyartykuł
Pokaż artykuł
RAPORT: 73% pracowników walczy ze stresem i wypaleniem, w dużej mierze w ciszy
Zainteresowanie firm tematem zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia ich zespołów jest już zjawiskiem o skali globalnej. Mimo to, wciąż ponad 7 na 10 pracowników na świecie zmaga się ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pod tą statystyką kryje się jednak większy problem. Najnowsze badanie GoodHabitz wskazuje, że brakuje komunikacji między pracownikami a menedżerami w zakresie zdrowia psychicznego, a istniejąca luka wykraczająca poza sam dyskomfort. Problemem jest niedobór kluczowych umiejętności niezbędnych do empatycznej komunikacji i rozwiązywania problemów.
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce
Ponad jedna trzecia wszystkich pracowników Polskiej Grupy Górniczej gotowa jest odejść z pracy w górnictwie pod warunkiem uzyskania jednorazowej odprawy pieniężnej lub przejścia na pomostowy urlop do emerytury – tak wynika z ankiety, którą spółka przeprowadziła w grudniu 2024 roku wśród swoich pracowników.
Na terenie Terminalu T5 Baltic Hub powstanie baza dla morskiej farmy wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Terminalu T5 Baltic Hub powstanie baza dla morskiej farmy wiatrowej
PGE Polska Grupa Energetyczna oraz duńska firma Ørsted wydzierżawią przyszły terminal T5 na terenie gdańskiego portu. T5 będzie bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. Terminal, który powstanie poprzez zalądowienie akwenu o powierzchni ponad 21 hektarów, ma być gotowy do użytku w 2026 r.
REKLAMA